KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11535030
*
nr 1153 5030
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Tusch, Illustration till "Trollpacka på Norr" av Börje Vester, motivet: 11x19
Kondition: missfärgningar
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 20:48:39
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil bull hedlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Bertil Bull Hedlund
Kondition: missfärgningar
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
nr 1153 5030
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Tusch, Illustration till "Trollpacka på Norr" av Börje Vester, motivet: 11x19
Kondition: missfärgningar
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil bull hedlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



